LKS Pogoń Imielin w Deichmann 2017 !

Deichmann Mysłowice 2017

Deichmann Minimistrzostwa powracają w tym roku w jubileuszowej, dziesiątej odsłonie! Cieszymy się, że mimo zmian zarówno w środowisku piłkarskim, jak i po prostu w życiu ostatniej dekady, nasz turniej wciąż się rozrasta. W ubiegłym, rekordowym dla nas roku impreza zgromadziła blisko 20 000 dzieci. Ta liczba stanowi dla nas ogromną radość, ale i wyzwanie.
Lata temu wybierając dyscyplinę sportową, która będzie promowała aktywność fizyczną wśród najmłodszych kierowaliśmy się wieloma kryteriami. Piłka nożna to jeden z tych nielicznych sportów, które uprawiać może praktycznie każdy, a jej podstawowe zasady znają po prostu wszyscy. Teraz, gdy większość dzieci ma dużo więcej zajęć niż jeszcze dwadzieścia czy trzydzieści lat temu, do szkół odwozimy je samochodem pod same drzwi, a konkurencją dla sportu są oszałamiające intensywnością kolorów ekrany, dynamiczne gry i elektroniczne dźwięki, trudno jest zachęcić do uprawiania aktywności fizycznej. Pamiętamy jednak, jaką satysfakcję daje popołudnie spędzone w gronie kolegów i radość ze sportowej rywalizacji oraz strzelonych goli. Chcemy, aby najmłodsi również teraz mieli okazję poznać te niezwykłe emocje.
Organizując Minimistrzostwa pragniemy zapewnić warunki do gry w jakich sami chcieliśmy uprawiać piłkę nożną w dzieciństwie dajemy szansę na odkrycie ponadczasowej radości wynikającej z piękna tego sportu. Mamy nadzieję, że przypominając pozytywne emocje rodzicom również oni zechcą dołączyć do grona tych, dla których ruch jest po prostu czystą przyjemnością!
Zakończona w czerwcu 2016. dziewiąta edycja turnieju rozegrana została w 34 miejscowościach. Udział w turnieju wzięło ponad 20 000 dzieci z całej Polski. Każde z nich za swój trud i wielotygodniowe zmagania zostało uhonorowane medalem i imiennym dyplomem. Zwycięzcy zawodów pojechali na mecz Bayernu Monachium! Jak co roku spośród wszystkich zgłoszonych drużyn wylosowano także dwie ekipy szczęśliwców na wyjazd do Dortmundu.
Pomysłodawcą i organizatorem Minimistrzostw jest Stowarzyszenie Kochamy Sport, działające wspólnie z partnerem tytularnym turnieju – firmą Deichmann Obuwie na rzecz realizacji dziecięcych marzeń i oczekiwań. Marka zawodów budowana jest oparciu o rzetelność i ciężką, systematyczną pracę. Współpracownicy dobierani są spośród ludzi, dla których organizacja turnieju dziecięcego jest czymś więcej niż tylko dodatkowym zajęciem. Pasja, kompetencje i zaangażowanie to cechy oczekiwane tak od koordynatorów zawodów jak i opiekunów medycznych, spikerów czy pomocników technicznych. Budując zaufanie w oparciu o zaangażowanie i doświadczenie projekt Minimistrzostw zdobył zaufanie kilkudziesięciu tysięcy rodzin, które dotychczas zdecydowały się wziąć udział w wielotygodniowej piłkarskiej przygodzie dla najmłodszych.

W rozgrywkach Deichmann Minimistrzostwa 2017 biorą udział dwie drużyny LKS Pogoń Imielin.

W kategorii U-11 występuje drużyna prowadzona przez Łukasza Stęchły – Zambia
W kategorii U-7 bierze udział drużyna prowadzona przez Roberta Haponiuka – Anglia

Skład drużyny ANGLIA U-7 :

Witold Świątek
Maciej Siwoń
Błażej Kosierkiewicz
Nikodem Klimczak
Maksymilian Musioł
Jan Fafara
Marcin Bęben
Karol Staniek
Wiktoria Kaletka
Maksymilian Król
Konrad Bercal
Dominik Szendera
Wojciech Klimza
Gabriel Rodzyn
Wojciech Keler
Paweł Siodłok

Skład drużyny ZAMBIA U-11 :

Wojciech Bęben
Kamil Haponiuk
Maksymilian Kroczek
Michał Pacwa
Filip Róg
Mateusz Lenart
Igor Rogowski
Maciej Nalepa
Antoni Ficek
Tymoteusz Jędrzejowski

Aktualny harmonogram rozgrywek Deichmann Mysłowice 2017 – TUTAJ !

Deichmann Mysłowice 2017
Deichmann Mysłowice 2017