Imielin zwycięski w IX edycji Zagraj na Bukowej!

Mamy przyjemność poinformować, że drużyna składająca się z zawodników LKS Pogoń Imielin wzięła udział w finałowej edycji wydarzenia „Zagraj na Bukowej”.
Zawodnicy reprezentujący Imielin zaprezentowali się na tyle dobrze, że doszli do finału, który został rozegrany w przerwie meczu ligowego GKS Katowice – Bytovia Bytów na głównej płycie boiska.

W dniu 18.05.2019r. do Katowic przyjechało 20 drużyn. Rywalizacja przewidywała grę w 4 grupach po 5 drużyn, awans do kolejnej fazy rozgrywek uzyskiwały 2 najlepsze drużyny w grupie.

Drużyna z Imielina zwyciężyła w wszystkich meczach grupowych i w fazie ćwierćfinałowej trafiła na drużynę Bogucic, która zajęła drugie miejsce w swojej grupie.

W tym meczu również lepsza okazała się drużyna z Imielina i walkę o miejsce w finale Imielin musiał stoczyć z drużyną z Lędzin. Po ekscytującym meczu drużyna z Imielina wygrała 2:0 i zakwalifikowała się do finału w którym czekała na nią drużyna z Mysłowice – Piosek.

Finał zgodnie z harmonogramem turnieju rozgrywał się na głównej płycie boiska podczas przerwy w meczu ligowym przy ponad 4 tysięcznej publiczności, która wspierała chłopaków do wzmożonego wysiłku.

Ostatecznie w finale drużyna z Imielina zwyciężyła 3:0. Bramki na miarę zwycięstwa w finale zdobyli Patryk Szostak, Maksymilian Kroczek, Filip Róg.

Nagrodą główną ufundowaną przez organizatora turnieju był voucher do FlySpot oraz voucher do pizzeri Domino’s w Katowicach.

Finałowy turniej był poprzedzony 7 treningami, które odbywały się na boisku w Imielin. Frekwencja na treningach była zaskakująco wysoka ( ponad 20 uczestników w większości treningów brało udział ). W finałowym turnieju mogli wystąpić zawodnicy z rocznika 2006 i młodsi, nasze miasto reprezentowali zawodnicy :

Wojciech Bęben ( bramkarz )

Kacper Białoń ( bramkarz )

Maksymilian Kroczek ( kapitan )

Patryk Szostak

Filip Róg

Jakub Drzewiecki

Kamil Haponiuk

Michał Hornik

Maciej Nalepa

Igor Rogowski

Trener drużyny : Łukasz Stęchły